Svibanj 22, 2018

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

vrh desno2

Start biciklijade "Putevima 4. brigade, Dračevac-Maslenica"

U nedjelju ujutro 29.04.2018. veterani 4. gardijske brigade označili su start biciklijade „Putevima 4. brigade, Dračevac-Maslenica“ koja je dio programa proslave obilježavanja 27. obljetnice osnivanja 4.gardijske brigade.

Biciklijada je zamišljena da bude otvorenog tipa za sve uzraste i slojeve društva.

Cilj ovog projekta je:
• Promoviranje Domovinskog rata, održavanje uspomena, edukacija mladih i edukacija stranih državljana.
• Podsijetiti na slavne dane 4. Brigade, ukazati na veliku žrtvu koje je ova postrojba dala za obranu domovine te odati počast svim poginulim braniteljima.
• Promoviranje zdravog sportskog života i druženje među širim spektrom hrvatskog puka.

Ova manifestacija je humanitarno - domoljubno – turističko - kulturno - sportskog karaktera, koja nastoji objedinjeno obilježiti spomen na operaciju Maslenica.

Dužina puta – 206 km (2 dana)
Program puta (grubi nacrt)

1.Dan ( 29. travanj 2018)
• Okupljanje na Dračevcu u 07:00, molitva, govor VIP uzvanika te blagoslov. Najviši uzvanik označava start.
• Start u 08:00
• Vožnja do Trogira (25.5 km – Ukupno 25,5 km) 1h 30 min vožnje. Dolazak u 09:30. Marenda 20 min. Polazak u 09:50.
• Vožnja do Gustirne (13.5 km – Ukupno 39 km) 1 h vožnje. Dolazak u 10:50. Polaganje cvijeća, molitva i odavanje počast zapovijedniku Andriji Mtijašu – Pauku. Stanka od 20 min. Polazak u 11:10.
• 12:40 Dolazak Grabeštica (21 km – Ukupno 60 km) 1 h 30 min vožnje. Kratki odmor i okrepa 10 min.
Polazak 12:50.
• 13:55 Dolazak Šibenik (15 km – Ukupno 75 km) 1h 05 min. vožnje. Stanka za polaganje cvijeća, odavanje počast i ručak - 45 min. Polazak 14:40.
• 15:40 dolazak Vodice (13 km – Ukupno 88 km)1 h vožnje. Polaganje cvijeća i okrepa – 20 min.
Polazak 16:00.
• 18:10 Dolazak Pakoštane (30 km – Ukupno 118 km) 2 h vožnje. Večera i noćenje (u dvorani kao i prije 2 godine na biciklijadi „Putevima 4te Brigade – 25 godina Kruševo“).

2.Dan
• Polazak u 08:00
• 10:00 Dolazak Sukošan (29 km – Ukupno 147 km) 2 h vožnje. Stanka za okrepu 20 min. Polazak 10:20
• 11:00 Dolazak Zadar (10 km – Ukupno 157 km) 40 min vožnje. Stanka za marendu, polaganje cvijeća i upoznavanje ratnih zbivanja na tom području. 40 min. Polazak 11:40.
• 13:10 Dolazak Škabrnja (21 km – Ukupno 178 km)1 h 30 min vožnje. Stanka za polaganje cvijeća i odavanje počast. 20 min. Polazak 13:30.
• 14:20 Dolazak Kašić – spomenik Kunama (11 km – Ukupno 189 km) 50 min vožnje. Polaganje cvijeća, odavanje počast i upoznavanje ratnih zbivanja na tom području 10 min. Polazak 14:30.
• 14:50 Dolazak Zeleni Hrast – Somenik „Poklonimo se Domovini“ (6 km – Ukupno 195 km) 20 min vožnje. Polaganje cvijeća, odavanje počast i upoznavanje sa ratnim zbivanjima 20 min. Polazak 14:30.
• 15:10 Dolazak Maslenica. Svečani doček i ručak. Upoznavanje sa ratnim zbivanjima na tom području.
• 17:00 Povratak učesnika autobusom, bicikle u kamionu.

Povratak na Dračevac planiran u 19:30

DOĐIMO I POKLONIMO SE

kapelica dracevacSvakog prvog petka u mjesecu, u 09.00 sati u Spomen kapeli "Sveti Križ" - voj. Dračevac održava se Sveta misa zadušnica za sve poginule i umrle pripadnike 4. Gardijske brigade.

Poginuli pripadnici 4. GBR

Online monografija

korica monografija

Veteranska odora

upute o nosenje odore